Przekaż 1% na działania Funduszu

Przekaż swój 1% podatku na Fundusz Lokalny Ziemi Ełckiej i wesprzyj działania edukacyjno-dobroczynne. Wpisz numer KRS 233904 w PIT.

 

"Stoofka na Start" to autorski program Funduszu Lokalnego Ziemi Ełckiej, w którym pomagamy zrealizować pomysły dzieci na działania na rzecz otoczenia. Program zachęca też przedsiębiorców ełckich do wspierania przedsięwzięć społecznych.

 

Zapytaliśmy uczniów dwóch ełckich szkół podstawowych, co by zrobili pożytecznego dla siebie i otoczenia za 100 zł. 

W drugiej edycji otrzymaliśmy osiem propozycji zgłoszonych przez grupy dzieci i młodzieży. Pomysły dotyczą: organizacji kiermaszu świątecznego aby zebrane środki przeznaczyć na zakup gier zespołowych (Szkoła Podstawowa nr 2), zorganizowania zajęć pieczenia babeczek dla młodszych klas (Szkoła Podstawowa nr 4), organizacji olimpiady sportowej dla najmłodszych (Szkoła Podstawowa nr 4), przeprowadzeniu quizu "1 z 10" dotyczącego znajomości lektur (Szkoła Podstawowa nr 4), organizacji Światowego Dnia Scrabble (Szkoła Podstawowa nr 4), zorganizowania akcji w Ełku dotyczącej propagowania ciekawostek o odzyskaniu niepodległości (Szkoła Podstawowa nr 4), uporządkowania zapomnianych cmentarzy ewangelickich na osiedlu Szyba i Zamkowa (Szkoła Podstawowa nr 4) oraz rozpowszechniania wierszy Michała Kajki w 160 rocznicę jego urodzin. Poszukujemy chętnych, którzy przekażą 100 zł na wsparcie jednego z pomysłów dzieci! Przyłącz się do akcji!

 

Wesprzyj swoim 1% akcje edukacyjno-dobroczynne!

Wpisz nr KRS 0000233904 w PIT. To Cię nic nie kosztuje! I tak płacimy podatki, tylko od nas, podatników, zależy, czy zostawimy swój 1% w miejscu, w którym żyjemy!