1% dla powiatu ełckiego

 

Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „Stopa” wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Świt” w Ełku życzą Państwu wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Święta są czasem, w którym warto zrobić coś dobrego dla siebie i innych – odwiedzić rodzinę, uśmiechnąć się do sąsiada, zadbać o swoje otoczenie i społeczność, w której żyjemy.

Każdą społeczność tworzą ludzie, którzy w niej żyją. Nasz zakątek Maur może poszczycić się nie tylko piękną przyrodą, ale też wieloma aktywnymi organizacjami, grupami i osobami, realizującymi wspaniałe inicjatywy. Mieszkańcy naszego powiatu dbają o bezdomne zwierzęta, organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, promowanie zdrowego stylu życia a także tworzenie miejsc spotkań, w których możemy wspólnie spędzać czas.

Możemy  wspomóc rozwój naszych lokalnych społeczności przekazując 1% swojego podatku na działania w Powiecie Ełckim. Zadbajmy o nasze otoczenie, a  dzięki nam nasz Powiat będzie piękniał – nie tylko od święta, ale też na co dzień!

 

Dlaczego warto przekazać 1% na "STOPĘ"?

Po pierwsze, zmieniamy świat zaczynając od lokalnej społeczności. Czyli tu obok Ciebie, twoich bliskich, dzieciaków i sąsiadów. Zobacz co robimy i może Ty, Twoi sąsiedzi chcecie coś w Twojej okolicy zmienić, a my postaramy się wam pomóc. Wspieramy lokalne inicjatywy, realizowane przez mieszkańców powiatu ełckiego.

Po drugie, przede wszystkim wspieramy działania o charakterze dobra wspólnego - nie jednej osoby, dwóch czy trzech. Twoje pieniądze są publiczne i chcemy, by takie pozostały.

Po trzecie, to dobra inwestycja. Środki z 1% wykorzystujemy i pomnażamy. W naszej działalności często jest wymagany wkład własny do projektów. Np. z 1 złotówki potrafimy zrobić 2 złote, a czasem zdecydowanie więcej.

Po czwarte zasada zaufaj, ale sprawdź! Działamy od ponad 10 lat, łatwo jest nas wyszukać w sieci, znaleźć efekty naszej pracy i dowiedzieć się co dzieje się z środkami, które pozyskujemy.

Po piąte, choć może Ci się wydawać, że 1, 10, 20 czy 50 złotych z Twojego 1% to niewiele i nie warto przekazywać 1% to musisz wiedzieć jedno: warto! Dla nas to bardzo, bardzo dużo. Taka złotówka czy dwie od kilkuset czy kilku tysięcy osób staje się pokaźną sumą pieniędzy i potrafi naprawdę wiele zmienić w społeczności.

Po szóste, bo to proste i nic Ciebie nie kosztuje, a nam i Tobie pomaga :) Wystarczy wpisać w PIT numer 0000233904. Możesz też zaznaczyć zgodę na udostępnienie nam Twoich danych - wtedy będziemy mogli wysyłać Ci informacje co zrobiliśmy ze środkami z 1%.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego od 2009, co roku składamy sprawozdania do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak oddać 1%?

Sprawdź czy możesz przekazać STOPIE część swojego podatku dochodowego. 1% podatku dochodowego mogą przekazać organizacjom pożytku publicznego:

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);

- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

- podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

- 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę, powinni ten fakt uzgodnić z pracodawcą i wskazać mu numer KRS STOPY. Wypełnij odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38).

Wpisz w rubryce zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”
numer: KRS 0000233904