Przekaż 1% na nasze działania

 

Przekaż swój 1% podatku na program Działaj Lokalnie i wesprzyj aktywność mieszkańców powiatu ełckiego. Wpisz numer KRS 233904 w PIT.

 

Twój 1% może pomóc konkretnym ludziom spełnić konkretne marzenia. Pozwól, że opowiemy Ci historię niewielkiej wsi w gminie Prostki. Zapraszamy do Miłusz.

Wieś Miłusze tętni dzisiaj życiem. Od 2012 roku aktywni mieszkańcy wsi wspólnymi siłami zmieniają swoje otoczenie na lepsze. W 2017 roku dzięki dotacji z „Działaj Lokalnie” udało się wyremontować wiejską świetlicę – miejsce spotkań i integracji młodszych i starszych mieszkańców wsi. Stworzone zostało przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu, z pięknie wycyklinowaną podłogą i  pomalowanymi ścianami. By wspólnie cieszyć się efektami swojej ciężkiej pracy mieszkańcy zorganizowali w świetlicy lekcje tanga, w których uczestniczyli dorośli i dzieci. Wspólny taniec, tak jak i wspólna ciężka praca, doskonale sprawdził się jako sposób na integrację i pielęgnowanie sąsiedzkich relacji.

Mieszkańcy zadbali również o najmłodszych. Dzieci ze wsi, dzięki ochotniczym dyżurom swoich mam, mogą cały rok spędzać czas w świetlicy – wspólnie odrabiać lekcje, grać w gry planszowe, kupione ze środków z dotacji  programu „Działaj Lokalnie” oraz całymi rodzinami kibicować polskiej reprezentacji w specjalnie stworzonej strefie kibica.

Miłusze to nie tylko wieś – dzięki aktywności jej mieszkańców i środków z programu „Działaj Lokalnie” jest to dziś jeden zespół – zgrana społeczność rodzin, przyjaciół, sąsiadów.

W ciągu 9 lat realizowania programu przyznaliśmy łącznie 132 dotacje o łącznej wartości 531.937,11 zł. Łączna wartość projektów uwzględniająca wkład finansowy, osobowy i rzeczowy wniesiony przez grantobiorców wyniosła niemal 936.000 zł.

 

Przyłącz się do akcji!

Wesprzyj swoim 1% aktywność mieszkańców!

Wpisz nr KRS 0000233904 w PIT. To Cię nic nie kosztuje! I tak płacimy podatki, tylko od nas, podatników, zależy, czy zostawimy swój 1% w miejscu, w którym żyjemy!